Česká federace mankalových her
AKTUALITY

Aktuality

Na konci roku 2023 mě tvořivá nálada, takže jsem se pustila do redesignu... Moderní trend, kdy se načte úplně všechno a pak se přes odkazy, tvořící menu, jen posouváte dolů ev. nahoru, není pro tyhle dost obsáhlé stránky úplně nejvhodnější. A i proto to vydá tak, jak to vypadá. Současně s webem jsem udělala i rozsáhlejší úpravu na herním serveru a zprovoznila druhou kopii - původní mankala.cz funguje stejně, jako dosud. Nemá ssl certifikát, takže se pro mnohé návštěvníky tváří nepřívětivě, až nebezpečně a odrazuje od vstupu. Některé prohlížeče, obzvlášť na mobilech tam vstup prostě neumožní. Kopie mancala.cz má ssl certifkát, bohužel se pro změnu tváří podezdřele z důvodu značné shody názvu s původní doménou mankala.cz. Prohlížeč se tedy může zeptat, jestli náhodou nechcete jít na mankala.cz.

Letos se budou v Kazachstánu konat Nomádské hry, detaily k této i dalším akcím najdete na stránce o turnajích.

V Kazachstánu začali hrát Bestemshe v mateřských školách. I my se chystáme představit hru ve školkách. Třeba se nám povede i nějaký meziškolkový turnaj.
Reportáž k tomu je zde.

Kazachstán pořádal v září MS juniorů v Toguz kumalaku.
Reportáž z příprav i pobytu.

Rumunský festival přinesl kompletní sbírku medailí, reportáž najdete tady.

Mind Summit a Eurasia Cup v Turecké Antalyi přinesly stříbro. Více v reportáži.

Budou pravidla hry pro nováčky lépe stravitelná ve formě básničky? A lze vůbec pravidla formou básničky napsat? Zkusili jsme to a povedlo se! Podrobnosti jsou v této reportáži.