Česká federace mankalových her

Rozcestník on-line soutěží

Přemýšlej, hraj, třeba i programuj.
Soutěž je určena studentům středních škol a žákům zejména druhého stupně základních škol. Probíhá ve třech kolech. V základním kole budou soutěžící řešit některé základní herní problémy, kolo bude zaměřené na paměť, představivost a obecně pochopení pravidel vybrané mankalové hry. V krajském kole budou připraveny strategicky náročnější herní problémy a využijeme i několik herních programů. Celostátní kolo proběhne formou online turnaje (nejlépe každý s každým). Vítězové mají šanci získat originální hrací soupravy (v ČR nesehnatelné jinak než přes federaci) deskové hry (dle vlastního výběru z nabídnutých možností) a zúčastnit se kromě tradičních domácích turnajů též mistrovství Evropy (Francie, konec února 2018 - federace hradí startovné) a několika dalších mezinárodních turnajů a akcí v mankalových hrách, např. Nomádských her v Kyrgyzstánu (začátek září 2018 - pořadatel hradí dopravu i pobyt).

Soutěže jiných organizací, nebo pro jiné organizace, pravidelně se objevující

Deskohrátky

Soutěž v různých deskových hrách, každý měsíc je zveřejněna nová hra a k ní 4 úlohy. A také jedna úloha logická.


Jemelíkova luštitelská akademie

Jemelíkova luštitelská akademie je dlouhodobá soutěž, která zahrnuje křížovky, hádanky a logické úlohy. Lze luštit kteroukoliv část, tj. např. jen logické úlohy. Dospěláci, kteří vyluští pět kol po sobě, získávají finanční ceny. Junioři, kteří v odeslaném řešení prozradí svůj věk mají úlevu - na tzv. zápočet potřebují vyřešit jen část úloh.


Logická olympiáda

Probíhá na podzim - v srpnu a září je možné se zaregistrovat, v říjnu probíhá on-line kolo, v listopadu krajská kola a celostátní finále. Řeší se různé logické úlohy.


Dětská šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dětem do 15 let (do ukončení 9. třídy).


Šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dospělým.