Česká federace mankalových her

Mankalová

herna

CZ - EN, - FR - RU

CZ: Jak to tu funguje:
Při registraci je potřeba zadat uživatelské jméno, heslo (2x) a email. Tyto položky jsou povinné. Dále můžete, pokud chcete, zadat své jméno, příjmení, město, zem, oblíbenou hru a zaškrtnout, zda chcete od nás dostávat informace o turnajích (default je NE, NECHCI) a zda chcete dostávat notifikace, když zahraje soupeř a jste tedy na tahu (default je ANO, CHCI). Po registraci si administrátor pohledem na data ověří, že jde o osobu a nikoli o robota (jsou za tím špatné zkušenosti z minulosti z online soutěží) - po tuto dobu uvidíte hlášku o neplatném emailu. I s neplatným emailem ale můžete hrát, jen Vám nebudou chodit notifikace o tazích a těžko se budete dozvídat o zahájení turnajů apod. Roboty nekompromisně smažu.

Po přihlášení jste na hlavní stránce a tam jsou tři herní sekce:

  • 1) Korespondenční hra
  • 2) Hra s Robotem
  • 3) Hra v reálném čase


Korespondenční hra zahrnuje tréninkové hry, standardní hry a turnajové hry. Tréninkové hry jsou zobrazeny pouze těm, kdo je hrají. Turnajové a standardní hry mohou sledovat všichni přihlášení uživatelé. Máte možnost založit novou hru (tréninkovou či standardní), připojit se k jiným hráčem založené hře, zobrazit si stav a historii tahů nebo hrát svůj tah. Dále je možné se registrovat do turnaje a podívat se na základní statistiku (bude se rozšiřovat). Turnaj lze hrát od okamžiku, kdy se do něj přihlásí 4 hráči. Všichni do turnaje registrovaní hráči (s platným emailem) budou informováni o jeho začátku. Obecně lze turnaje hrát po skupinách, systémem každý s každým, přičemž skupina má 4-8 hráčů, tedy naráz hrajete 3-7 partií. (Jinde na tomto webu je troška turnajové teorie.) Časem, až se bude objevovat víc, než 8 zájemců, bude se hrát v několika skupinách, vítěz skupiny postoupí do druhého, finálového kola. V turnajích počítáme i letními dovolenými a chutí či nutností nebýt týden online, tedy bude možné několikrát navýšit čas na hru. Přesná specifikace se zde objeví s rozjezdem prvního turnaje. U neturnajových her se s takovou možností nepočítá, na vyžádání je ale možné skoro vše :-)Na tah máte vždy přesně 300 000 sekund (cca 3,5 dne), čas se počítá od okamžiku, kdy se přidá druhý hráč k partii, a pak dále vždy od chvíle, kdy zahraje soupeř.Druhou možností je hra s robotem. Robot hraje náhodné tahy a není až tak těžké ho porazit. (Pokročilejší AI bude časem také.) Takže až Vás vyhrávání omrzí, dejte si předem přesný cíl, kolik kuliček musíte získat a snažte se ho přesně splnit. Nebo zkuste naopak drtivě prohrát. To je možná těžší, než vyhrát :-)Web je stále ve vývoji, narazíte-li na podezřelé chování či chybu, vyčkejte pár minut, možná se zrovna přidává nová funkčnost. A nebo hlaste adminovi.
Verze 1.0 obsahovala korespondeční hraní, vše bylo na jedné stránce a ve čtyřech jazycích.
Ve verzi 2.0 jsme oddělili jazyky - anglickou, francouzkou a ruskou verzi jsme přesunuli na druhý server. Zejména pro zahraniční uživatele to bude o něco příjemnější. Dále jsme přidali možnost měnit údaje a samostatně vyřešit zapomenuté heslo.
Ve verzi 3.0 jsme přidali hru s robotem.
Ve verzi 4.0 přibyla možnost přehrávání partií a je možné hrát v reálném čase. Další verze přinesou možnost chatování a třeba i něco dalšího, a určitě časem přibudou další hry. Chcete-li tento projekt podpořit, pak si tu prostě občas zahrajte.přihlásit se
registrovat seNeed english version? Play at www.mancalagames.org
Besoin d'une version française? Jouer à
Нужна русская версия? Вы можете играть в
Ukázka herní grafiky: (Deska na Toguz)
R [9/18]Q [8/17]P [7/16]O [6/15]N [5/14]M [4/13]L [3/12]K [2/11]J [1/10]
999999999
999999999
A [1]B [2]C [3]D [4]E [5]F [6]G [7]H [8]I [9]